Jak dopasować najlepsze dodatki do munduru harcerskiego?

Posted on 08/10/2022 7:49am

Jednym z kluczowych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Mundur harcerski jest bez wątpienia bardzo charakterystyczny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Aczkolwiek nie byłby całkowity, gdyby nie precyzyjnie dodatki do munduru harcerskiego. Należy więc przekonać się, co każdy harcerz musi mieć, aby wyglądać doskonale. Przede wszystkim niezwykle istotne jest odpowiednie nakrycie głowy.
Obóz harcerski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jest to tzw. rogatywka albo beret w odcieniu wybranym przez drużynę. Aczkolwiek na głowie harcerzy może pojawić się również inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zazwyczaj lilijkę. Trochę inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy mają specjalne berety lub czapeczki z daszkiem. Na ramionach harcerzy znajdują się specjalne naramienniki, jakie zakłada się na pagony w odcieniach drużyny. Na pagonie powinny być umieszczone różnorakie istotne informacje, takie jak przykładowo ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Jej kolor także jest dobierany przez drużynę i musi być taki sam dla wszystkich jej członków. Przez lewe ramie przekłada się sznur funkcyjny. Niezwykle istotny jest również pas, jaki nosi się zarówno do spodni i spódnicy (murdurki harcerskie). Dziewczyny noszą ciemne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż można zastąpić je także brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, oprócz butów, noszone są także getry, jakie także można dostać w wielu wersjach kolorystycznych i wybierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Poza tym oprócz getrów możemy ubrać różnokolorowe wywijki. Jak się więc okazuje, strój harcerza nie musi być wcale nudny i monotonny.
skauci
Author: wittco.gmbh
Source: http://www.flickr.com
Różnorodność dodatków sprawia, że harcerze prezentują się bardzo dostojnie i pięknie. Rzecz jasna wymienione dodatki są wyłącznie przykładem. Wiele harcerzy posiada swoje własne zwyczaje i często na ubiorze może pojawić się wiele alternatywnych dodatków lub hulajnoga wyczynowa lekka naszywek. Te kwestie zazwyczaj warto jest skonsultować z drużynowym. Zastanawiasz się, gdzie możesz zamówić wszystkie akcesoria do munduru harcerskiego? Pomocna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez większego kłopotu można odnaleźć i zamówić wszystkie przydatne dodatki, a przy tym cały mundur harcerski.

Tags: Kolor, ubiór, strój, odcień