Rola telewizji

Posted on 26/11/2022 7:15am

Od momentu, gdy na świecie pojawił się genialny wynalazek telewizji, ludzkość oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich mieszkańców naszej planety. Teraz telewizor jest nieodłącznym elementem naszego życia. Stał się on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego mieszkania. Otrzymał on też zaszczytne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na parę odbiorników, tak by każdy członek rodziny miał wolność wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, jak zazwyczaj kończą się bójki o władzę nad pilotem.


Telewizja stała się dla większości odskocznią od problemów rzeczywistości. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu rozsiąść się wygodnie na kanapie i obejrzeć ulubiony program. Wyczerpani całodzienną gonitwą jesteśmy żądni przyjemnej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Artystyczne kabarety, kultowe komedie, a czasami coś głębszego, dla odmiany. Ale od dłuższego czasu nad telewizją skłębiły się czarne chmury.

Jeżeli prezentowana problematyka jest godna Twojej uwagi, kliknij bez wahania tutaj - ta oferta na pewno też Cię bardzo zainteresuje.

Ze wszystkich stron słyszymy umoralniające głosy, które twierdzą, że klasa programów, pokazywanych w obecnej telewizji, znajduje się na niebezpiecznie niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i naiwne seriale, wulgarne skecze i przerost formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy zatem telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości, tak samo telewizja, jak i reszta mediów, po prostu idzie z duchem czasów i podporządkowuje się wymaganiom widzów. Jeśli któryś serial nie ma wystarczającej oglądalności, to zostaje wyrzucany z ramówki. Zatem, w jakiś sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Nie zapominajmy również, że gusta są przeróżne. Dla wielbicieli wysokiej kultury są tematyczne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Sprawdź rozkład tv na .
Taka różnorodność jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chętkę na głupi gag, który rozładuje napiętą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telewizji publicznej posiadamy obecnie wybór, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym popłakać.

Tags: programy, film, komedie, Media, telewizja, kultura, serial