Wspaniała wycieczka na Mazury, które są pełne pięknych jezior, lasów oraz ciekawych zabytków

Posted on 14/02/2023 5:28pm

Jeżeli zastanawiamy się nad dobrym miejsce na urlop w kraju, Mazury będą świetnym wyborem. Co roku przyciągają tłumy turystów zakochanych w cudownych jeziorach i wyspach, które mogą podziwiać w ciszy.


Zaraz po Tatrach jak również Bałtyku, Mazury to najchętniej wybierany kierunek podróży. Warto chociaż raz w życiu wybrać się w podróż w to miejsce. Jeżeli jesteśmy na Mazurach zdecydowanie musimy zobaczyć jezioro Śniardwy. Organizowane są w tym miejscu różne rejsy wycieczkowe, z których można korzystać i podziwiać malownicze widoki. W tym obszarze kraju znajdziemy także mnóstwo miast, pełnych atrakcyjnych zabytków. Jednym z miast jest Olsztyn, który warto zwiedzić. Jeżeli potrzebny nam hotel w Olsztynie ma u siebie mnóstwo miejsc, w których można się zatrzymać. Poprzez spółkę Hotele Olsztyn możemy w krótkim czasie i łatwo zarezerwować miejsca przez internet. Miejscowość jest otoczona dużą ilością jezior i lasów. Poza starówką możemy podziwiać na przykład przepiękny zamek w Olsztynie. Będzie to świetny przystanek w trakcie codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach
Author: Michał Huniewicz
Source: http://www.flickr.com
Pięknym miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc na tym terenie jest Mazurski Park Krajobrazowy. Sześćdziesiąt jezior, przepiękne lasy oraz historyczne zabytki to atrakcje, które można tam odnaleźć. Podróż z pewnością będzie niezwykła. Na terenie parku można spotkać wiele gatunków rzadko spotykanych zwierząt, które zamieszkują pobliskie tereny.


Stworzony został tam również rezerwat, który ma na celu ochronę wybrane gatunki ptactwa. Kiedy interesuje nas historia, ciekawym miejscem jest też Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Możemy zobaczyć w nim wiele sprzętów domowych jak również rybackich, które były stosowane na tych terenach w odległych czasach.

Wycieczka na Mazury na pewno będzie niezapomniana i chętnie wrócimy na te tereny jeszcze raz. Piękne lasy i wielkie jeziora sprawią, że wspaniale spędzimy wakacje (zobacz: wczasy z niemieckich biur podróży) i doskonale odpoczniemy w trakcie rejsów. Historyczne zabytki a także ciekawe muzea zaznajomią nas z tutejszą historią oraz zwyczajami.

Tags: zamek, jezioro, podróż, mazury